مشارکت اکسون‌موبیل و سابک

مشارکت اکسون‌موبیل و سابک

مشارکت اکسون موبیل و سابک برای اجرای یک طرح 9 میلیارد دلاری پتروشیمی

شرکت های سابک عربستان و اکسون موبیل آمریکا در اجرای یک طرح پتروشیمی 9 میلیارد دلاری واقع در تگزاس همکاری می کنند.

مشارکت اکسون‌موبیل و سابک

مشارکت اکسون موبیل و سابک

به نقل از نیپنا ، اکسون موبیل و سابک اعلام کردند که اجرای یک طرح 9 میلیارد دلاری پتروشیمی با بیشترین ظرفیت فرآوری اتان در تگزاس را طی سه ماه سوم سال 2021 میلادی آغاز می کنند.

اکسون و سابک همچنین از تشکیل شرکت مشترکی به نام گالف کوست گروت ونچر (Gulf Coast Growth Ventures) هر کدام با 50 درصد سهم خبر دادند.

ظرفیت تولید سالانه طرح پتروشیمی یادشده یک میلیون و 800 هزار تن خواهد بود و شامل یک واحد مونو اتیلن گلیکول و دو واحد پلی‌اتیلن خواهد بود.

انتظار می‌رود این طرح پتروشیمی واقع در شمال منطقه کراپس کریست (Corpus Christi) ایالت تگزاس آمریکا تا سال 2022 به بهره برداری برسد.

دارن وودز، مدیرعامل اکسون موبیل در این باره گفت: ساخت بزرگترین واحد کراکر بخار جهان در آستانه تولید سریع حوضه پرمین، اهمیت و مزایای این پروژه را دوچندان می‌کند.

تولیدکنندگان و پالایشگران نفت جهان، پتروشیمی ها را به‌ عنوان بازاری رو به رشد برای تقاضای نفت خام می بینند زیرا انتظار می رود با افزایش شمار خودروهای برقی، توسعه بازار مسکن و دفاتر کارآمدتر، تقاضا برای سوخت های موتوری در حال افزایش باشد.

اکسون‌ موبیل و سابک اعلام کردند که انتظار می رود این پروژه بیش از 600 شغل دائمی ایجاد کند.

آنها افزودند: این طرح پتروشیمی مواد مورد استفاده در تولید محصولات مختلف مانند خنک کننده های خودرو، صنایع بسته بندی و مصالح ساختمانی را تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *