پلی استایرن گرافت شده با مالئیک انیدرید (PS-g-MA)

صنعت آمیزه سازی پلیمرها، با توجه به این که امکان استفاده از خواص دو یا چند پلیمر در کنار یکدیگر را فراهم می سازد همواره مورد توجه ویژه­ای واقع شده است. به عنوان مثال پلی استایرن (PS) و پلی آمید (PA) به عنوان دو پلیمر پرکاربرد دارای خواص منحصر به فردی می باشند که در صورت آمیزه سازی امکان استفاده از خواص هریک از این پلیمرها در یک محصول واحد وجود خواهد داشت. با این حال پدیده جدایش فازی همواره به صورت چالشی مطرح  بوده که غالبا با افت خواص آمیزه، هویت خود را در آمیزه­های پلیمری مختلف آشکار می سازد؛ در کنار اعمال شرایط فرایندی بهینه تولید آمیزه، یکی از بهترین راه­حل هایی که به منظور رفع این معضل و نهایتا بهبود خواص می­تواند در صنعت آمیزه­سازی مورد استفاده قرار بگیرد استفاده از سازگارکننده­های مناسب می­باشد. محصول پلی استایرن مالئیکه (PS-g-MA)، تحت عنوان Aria couple 1631 به عنوان سازگارکننده در کامپاندهای مختلف قطبی- غیر قطبی پلیمری نظیر PS/PA و یا PU/PS قابل استفاده بوده و با مکانیسم­های ویژه­ای که داراست منجر به افزایش میزان برهم کنش بین سطحی، افزایش چسبندگی بین دو فاز، نزدیک سازی ویسکوزیته مذاب اجزای موجود در آمیزه  شده و نهایتا منجر به پایداری مورفولوژیکی و بهبود فرایندپذیری کامپاند مورد نظر می­گردد.

ساختار شیمیایی Aria couple 1631

ساختار شیمیایی Aria couple 1631

از طرفی  با توجه به حضور گروه­های قطبی مالئیک انیدرید موجود در ساختار گرفت پلی استایرن، استفاده از این نوع سازگارکننده منجر به افزایش قطبیت در ماتریس پلیمری شده و در نتیجه در مواردی که نیاز به رنگ پذیری قطعه پلیمری و یا افزایش میزان چسبندگی به سطوح مختلف و یا پوشش­دهی پلیمرهای پایه پلی استایرین مد نظر باشد، این محصول به عنوان سازگارکننده مناسبی قابل استفاده خواهد بود.  هم­چنین استفاده از محصول Aria couple 1631  می­تواند باعث بهبود پراکنش فیلرهای قطبی نظیر تالک و یا کلسیم کربنات و… در  ماتریس پلی استایرن شده و از این طریق از تجمع ذرات تالک جلوگیری نموده و موجب بهبود خواص مکانیکی مستربچ تولیدی گردد. در حقیقت در این نوع سازگار کننده، گروه­های قطبی موجود در ساختار محصول حین فرایند اکستروژن فعال شده و با گروه های قطبی موجود در فیلرهای معدنی نظیر تالک و یا کربنات وارد واکنش شده و در نتیجه برهم کنش مناسبی میان ذرات قطبی تالک با ماتریس پلیمری پل استایرن ایجاد می نماید که این امر سبب بهبود رفتار رئولوژیکی و ارتقا قابل توجه خواص مکانیکی آمیزه خواهد شد.

 

Aria couple 1631  هم چنین در آمیزه­های پلیمری مختلف ( مورد استفاده در تولید قطعات و اجزای مورد نیاز در ساخت لوازم خانگی نظیر یخچال، لوازم الکترونیک و… ) قابلیت استفاده را به منظور افزایش  خواص مکانیکی آمیزه داراست.

کاربرد سازگارکننده PS-g-MA در مستربچ های تقویت شده با تالک و کربنات

کاربرد سازگارکننده PS-g-MA در مستربچ های تقویت شده با تالک و کربنات

 

سازگارکننده های مالئیک انیدرید پایه PS شرکت آریا پلیمر پیشگام

 

Aria Couple 1631: سازگارکننده مالئیکه پایه PS

 

لطفاً برای اطلاعات بیشتر درباره سازگار کننده PS مالئیکه شرکت آریا پلیمر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ما از تأمین نیازهای شما بسیار خشنود خواهیم بود.