خدمات مهندسی و مشاوره پلیمر

شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام به عنوان یک شرکت خلاق، پویا و در حال رشد و شکوفایی با توجه به سند چشم انداز 1404 خود، از بهترین و به روز ترین ابزار های برنامه ریزی و مدیریتی جهت پیش برد پروژه های نوآورانه خود استفاده می کند. یکی از این ابزارهای استفاده از قیف تکوین محصول جدید جهت شناسایی و امکان سنجی ایده های نوآورانه و تبدیل ایده به محصولات با کیفیت در سطح بین المللی می باشد. قیف تکوین محصول جدید به صورت بومی سازی شده شامل 4 مرحله از دریافت ایده تا تحویل محصول به مشتری است که هدف آن شناسایی ایده ها و فرصت های ناب و با ظرفیت اقتصادی بالا می باشد.

لذا در این مسیر شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام متعهد می شود هرگونه پیشنهاد با ایده از سمت مشتریان، همکاران تجاری و… را با ابزارهای نوین شناسایی و مورد بررسی قرار دهد تا در رشد و شکوفایی صنعت پلیمر، مستربچ و کامپاند ایران همچون سالیان اخیر پیشگام باشد.

فرآیند تولید محصولات و دانش فنی های جدید

شرکت آریا پلیمر پشگام مجموعه سرویس های خود را در بخش های زیر ارائه می نماید:

1- مشاوره فنی و مهندسی:
مقوله مشاوره و ارائه خدمات مشاوره خاصه در بخش فنی و مهندسی در کشور ما زمینه نوپایی نیست در عین حال ارائه خدمات مشاوره دانش محور با لحاظ نمودن زیرساخت های مهندسی روز امری است که صرفا تجربه و دانش متخصصان مجرب از عهده آن برخواهند آمد. با در نظر گرفتن این مهم که رویکرد مبتنی بر دانش و تجربه عامل برتری در ارائه خدمات مشاوره مهندسی خواهد بود، شرکت آریا پلیمر تلاش نموده تا ضمن جذب نیروهای متخصص مورد نیاز در این عرصه، زمینه را برای ارائه خدمات هر چه بهتر به مخاطبان محترم فراهم آورد.

2- مهندسی معکوس:
یکی از راههای انتقال دانش فنی در کشورهای در حال توسعه فرآیند مهندسی معکوس است. مهندسی معکوس عبارت است از پیاده سازی یک محصول و بررسی جزئیات عملکرد آن به منظور ایجاد یک محصول جدید که دقیقا همان عملکرد را داشته باشد. در بحث مهندسی معکوس دانش فنی همراه با تجربه کاری از ضروریات امر می باشد. با توجه به دانش فنی شرکت آریاپلیمر پیشگام و گردآوری متخصصانی که در این زمینه تجربه کاری مفیدی دارند، این شرکت علاقمند به فعالیت در این حوزه می باشد. تیم مهندسی معکوس دارای افرادی با رشته های دانشگاهی مختلف، از جمله مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مهندسی پلیمر می باشد که هر یک در قسمتهای مختلف پروژه مهندسی معکوس تجهیزات فولاد مبارکه دارای سوابق ارزنده ای می باشند. فعالیت در قسمتهای قطعات استاندارد، تدوین تکنولوژی ساخت ، تعیین گرید تجهیزات پلیمری و فلزی از تجربیات تیم مهندسی معکوس است که باعث شده این تیم دانش بالا را با تجربه توامان کرده باشد.

3- فروش دانش فنی و لیسانس فناوری:

یکی از بارزترین زمینه های فعالیت شرکت آریا پلیمر، فعالیت های تحقیق و توسعه ای با رویکرد فروش دانش فنی و لیسانس فناوری می باشد. فرآیند ایجاد دانشهای فنی به دو طریق آغاز می گردد. در روش اول بنا بر درخواست مشتری صورت می گیرد. به این صورت که ایده از سمت متقاضی معرفی و درصورت اجرایی بودن طرح قرارداد دانش فنی صورت می گیرد. در روش دوم  ایده از سمت آریا پلیمر به متقاضیان ارئه می گردد و دانش فنی به متقاضی منتقل می شود.