به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همکاری مشترک ایران و کره جنوبی در قالب برنامه «باشگاه ایران و کره» با مؤسسه‌ علم و فناوری کره (KIST) در قالب نشستی آغاز شد. مؤسسه‌ علم و فناوری کره قصد دارد از توانمندی شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه فناوری نانو نیز برای اشتراک راهبردهای حضور در بازارهای فناوری و انتقال دانش بین طرفین استفاده کند.

پاتریکج، مدیر مرکز بخش بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME) مؤسسه‌ علم و فناوری کره عنوان کرد: حضور در بین شرکت‌های ایرانی فرصت بزرگی برای کره‌ای‌ها است و مؤسسه‌ ما با هدف تولید فناوری در کلاس جهانی، برنامه باشگاه کره (Kclub) را برای دستیابی به این هدف راه‌اندازی کرده ‌است که تاکنون ۵۰ شرکت کره‌ای در این باشگاه عضو هستند.

وی افزود: برای پیشرو بودن در دنیای فناوری تصمیم گرفتیم تا برنامه‌ باشگاه خود را جهانی کنیم و ایران یکی از کشورهایی است که از توان بالایی در زمینه تولید محصولات با فناوری پیشرفته برخوردار است.

علی‌مرتضی بی‌رنگ، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نیز ضمن ارائه‌ گزارشی از وضعیت فناوری در ایران، به سوابق همکاری با کره اشاره و به تداوم این همکاری ها، اشتراک‌گذاری توانمندی‌ها و انتقال دانش و فناوری ابراز تمایل کرد.

در همین راستا شرکت دانش بنیان «آریا پلیمر پیشگام» پیشرو در عرصه فناوری های نانو، نیز در کنگره توسعه همکاری های فنآورانه بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و کره ای شرکت کرد. ابن کنگره هم اکنون از تاریخ 15ام تا 22 تیرماه سال جاری در کره جنوبی در حال برگزاری است.

 

 

محسن رادمهر، نماینده شرکت «آریا پلیمر پیشگام» در جلسات و سخنرانی هایی که با شرکت های کره ای و ایرانی برگزار گردید، محصولات و تولیدات این شرکت را معرفی نمود. 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است