امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی

امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی

بهره برداری از 5 طرح پتروشیمی در بهار 1400

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پنج طرح باقی مانده از سبد طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار 1400، وارد مدار تولید می شوند.

امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی

امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی

 به گزارش ویکی پلاست به نقل از نیپنا، امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهارکرد: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، روند عملیات اجرایی و بهره برداری برخی از طرح ها با موانع و مشکلاتی مواجه شده بود، اما با تلاش های صورت گرفته ساخت هیچ طرحی از سبد طرح های جهش دوم متوقف نشده است .

وی با بیان اینکه در بهار سال آینده پنج طرح باقی مانده از سبد جهش دوم پتروشیمی به بهره برداری کامل می رسند، اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی ها طرح های پتروشیمی سبلان، فاز1 مسجد سلیمان، پارسیان سپهر، فاز 1 آرتا انرژی و نیز فاز نخست طرح پتروکیمیای ابن سینا در بهار سال 1400 به بهره برداری کامل خواهند رسید.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه ای قرار دارد، گفت: به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

به گزارش نیپنا، در راستای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی تاکنون12 طرح وارد مدار تولید شده اند و پتروشیمی کاوه، طرح توسعه پتروشیمی تخت جمشید، فاز نخست پتروشیمی بوشهر، طرح تولید کاتالیست لرستان، طرح توسعه پتروشیمی ارومیه و نیز طرح های میاندوآب،کیمیای پارس خاورمیانه، پالایش گاز بید بلند 2، فاز دوم پتروشیمی ایلام، پتروشیمی های لردگان، هگمتانه و پتروپالایش کنگان به جمع پتروشیمی های کشور پیوسته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *