بازار 275 میلیارد دلاری بسته بندی پلاستیکی سخت

بازار 275 میلیارد دلاری بسته بندی پلاستیکی سخت

بازار ۲۷۵ میلیارد دلاری بسته بندی پلاستیکی سخت

بازار 275 میلیارد دلاری بسته بندی پلاستیکی سخت

بازار ۲۷۵ میلیارد دلاری بسته بندی پلاستیکی سخت

بازار جهانی بسته بندی پلاستیکی سخت (Rigid) در سال ۲۰۲۰ ارزشی معادل ۱۸۲ میلیارد دلار داشت و انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ با رشد سالانه ۵/۵ درصد به ۲۷۵ میلیارد دلار برسد.

بسته بندی پلاستیکی سخت از جمله بطری و ظروف مواد غذایی با استفاده از موادی چون پلی پروپیلن (PE)، پلی اتیلن با دنسیته بالا (HDPE) و پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته می شوند.

این مواد با دوام و سبک هستند. بسته بندی که از پلی پروپیلن و پلی اتیلن ساخته شده اند را می توان در صنایع مختلف از جمله غذایی، آشامیدنی، کشاورزی، هوا فضا، خودرو و پزشکی مورد استفاده قرار داد.

بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان در صنعت تولید بسته بندی پلاستیکی سخت فعال هستند. پلاستیک یکی از موادی است که می تواند باعث کاهش روند فراگیری کووید ۱۹ شود. بیشترین نوع بسته بندی مواد پلاستیکی سخت بطری و ظروف دهن گشاد (Jar) هستند. انتظار می رود این بازار در کشورهای چین، برزیل، هند و خاورمیانه رشد بیشتری نسبت به دیگر مناطق جهان تجربه کند.

همگام با رشد این بخش از صنعت بسته بندی صنعت اکستروژن که این نوع ظروف را می سازد نیز رشد خواهد کرد. در سال ۲۰۲۰ منطقه آسیا پاسیفیک بیشترین میزان مصرف بسته بندی پلاستیکی سخت را ثبت کرده است./همتا

 

منبع: پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =