اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی تا ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰

قیمت پایه محصولات پتروشیمی امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰)، با دلار نیمایی ۲۲۶,۵۴۴ ریال برای عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا تا یکشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش ویکی پلاست، دفتر توسعه صنایع پایین دستی، بر اساس فرمول محاسبه دلار نیمایی، میانگین هفتگی خرید و فروش را جمع و تقسیم بر ۲ کرده و عدد ۲۲۶,۵۴۴ ریال، حاصل تقسیم جمع میانگین هفتگی خرید و فروش دلار نیمایی اعلام شده امروز است.

به عبارت دیگر، میانگین هفتگی خرید، ۲۲۵,۱۵۳ با میانگین هفتگی فروش، ۲۲۷,۹۳۴ جمع و تقسیم بر ۲ شده است: ۲۲۶,۵۴۴ ریال. اختلاف دلار نیمایی امروز با میانگین هفتگی دلار نیمایی یکشنبه ۸ فروردین ماه، ۱,۷۵۹ ریال کاهش است. (درصد کاهش: ۰٫۷۷)

لیست قیمت‌ها

لیست قیمت‌ها

ترکیب کاهش و افزایش در دومین قیمت های پایه

دومین قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۰ در حالی اعلام شد که جدول مقایسه ای قیمت ها ترکیبی از افزایش و کاهش است.

به گزارش ویکی پلاست، در قیمت های ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، میانگین هفتگی دلار نیمایی ۱۷۵ تومان نسبت به یکشنبه قبل کاهش دارد و قیمت های جهانی هم به جز چند گروه، تغییر زیادی نسبت به هفته قبل نداشت.

پلی اتیلن سبک خطی با ۸٫۷۵ درصد (۲,۵۰۸ تومان) در صدر افزایشی ها ایستاد و ABS با ۳٫۸۶ درصد (۲,۰۹۹ تومان) رتبه دوم بیشترین افزایش امروز را به نام خود ثبت کرد.

پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ هم ۱٫۳۶ درصد (۵۴۴ تومان) بیشتر از هفته قبل قیمت گذاری شد و رتبه سوم بیشترین افزایش امروز را به خود اختصاص داد.

در سمت مقابل و در کاهشی ها، گروه پت های بطری ۳٫۳۱ درصد (بین ۸۰۴ تا ۷۵۰ تومان) کمتر از هفته قبل قیمت گذاری شدند و در رتبه اول بیشترین کاهش امروز ایستادند.

استایرن بوتادین رابر ۱۵۰۲ هم با ۱٫۹۳ درصد کاهش (۹۲۳ تومان) کمتر از هفته قبل قیمت گذاری و رتبه سوم بیشترین کاهش امروز هم به پت های نساجی اختصاص یافت.

نمودار روند دلار نیمایی

نمودار روند دلار نیمایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =