مستربچ رطوبت گیر

امروزه مواد بازیافتی (دسته دوم/ریسایکل) به دلیل کاهش هزینه ها و مسائل محیط زیستی از مقبولیت بالایی به عنوان مواد اولیه در تولید بسیاری از محصولات پلیمری برخوردار هستند. با توجه به مرحله شستشو در مواد پلیمری بازیافتی، رطوبت قابل توجه ای در این مواد وجود دارد. همچنین، برخی مواد خام پلیمری، فیلرها و پیگمنت ها نیز به دلیل ماهیت قطبی ممکن است دارای رطوبت بالایی باشند.

مستربچ رطوبت گیر که با نام‌های حباب­گیر و ضدگاز نیز شناخته می‌شود، به عنوان یک ماده خشک کننده و جاذب رطوبت در مواد پلاستیکی، پلیمری و نایلونی که دارای مواد بازیافتی یا فیلر در فرمولاسیون هستند، باعث بهبود کیفیت و بازده محصول، افزایش بهره وری و کاهش مصرف انرژی، کاهش کدری و براقیت محصول نهایی و همچنین، جلوگیری از مشکلات مربوط به رطوبت مانند تخلخل و ایجاد حباب می­ شود. این مستربچ دارای مواد جاذبی است که با رطوبت موجود به صورت غیرقابل برگشت واکنش داده و ماده ای تشکیل می­ شود که براحتی با مواد اولیه پلیمری ترکیب شده و در محصول نهایی هیچگونه کدری ایجاد نمی­ کند.

کاربرد ariapolymer2180 در صنعت پلیمر

کاربرد ariapolymer2180 در صنعت پلیمر

این محصول به عنوان عامل خشک کننده و جاذب آب، جهت حذف رطوبت در مواد خام پلیمری و بازیافتی از قبیل انواع گریدهای پلی اتیلن (LDPE, HDPE,..) و پلی­ پروپیلن در محصولات بسته­ بندی نظیر کیسه­ های زباله، نایلون نایلکس، گونی، قطعات پلاستیکی تزریقی، کامپاندهای پلیمری و تولید مخازن کاربرد دارد. مزایای استفاده از این مستربچ شامل حذف حباب­ ها در تولید کیسه­ های زباله و نایلون، از بین بردن تخلخل و حفره­ ها در تزریق و اکستروژن و حذف گاز در فرآیند تولید مواد پلیمری می­ باشد. مستربچ رطوبت­ گیر قابلیت استفاده با انواع ادتیوها و افزودنی­ های پرمصرف در صنعت بازیافت مانند کمک فرآیند، آنتی اکسیدانت، پیگمنت­ ها و… را دارا است.

ariapolymer2180

ariapolymer2180

استفاده از مقادیر اندک مستربچ رطوبت گیر (۰٫۵ تا ۱٫۵ درصد)، یک راه آسان و مقرون به صرفه برای حذف رطوبت در تولید پلاستیک، نایلون، ورق­ و قطعات پلاستیکی پلیمری است که باعث صرفه جویی در انرژی، افزایش سرعت و ظرفیت تولید می شود. این مستربچ حاوی ماده خشک کننده با کیفیت بالا و بسیار ریز است که در عملکرد خود سازگاری بالایی دارد.

 

مستربچ رطوبت گیر شرکت آریا پلیمر پیشگام

Aria Add 2180 مستربچ رطوبت گیر (حباب گیر)