مستربچ رطوبت‌‌گیر

    امروزه مواد بازیافتی (دسته دوم/ریسایکل) به‌دلیل کاهش هزینه‌ها و مسائل محیط زیستی از مقبولیت بالایی به‌عنوان مواد اولیه در تولید بسیاری از محصولات پلیمری برخوردار هستند. با توجه به مرحله شستشو در مواد پلیمری بازیافتی، رطوبت قابل توجهی در این مواد وجود دارد. همچنین برخی مواد خام پلیمری، فیلرها و پیگمنت‌ها نیز به‌دلیل ماهیت قطبی ممکن است دارای رطوبت بالایی باشند.

    مستربچ رطوبت‌گیر که با نام‌های حباب­‌گیر و ضد گاز نیز شناخته می‌شود، به‌عنوان یک ماده خشک‌کننده و جاذب رطوبت در مواد پلاستیکی، پلیمری و نایلونی که دارای مواد بازیافتی یا فیلر در فرمولاسیون هستند، به‌کار می‌رود. استفاده از مستربچ رطوبت‌گیر باعث بهبود کیفیت و بازده محصول، افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف انرژی و براقیت محصول نهایی و همچنین، جلوگیری از مشکلات مربوط به رطوبت مانند تخلخل و ایجاد حباب می­‌شود. این مستربچ دارای مواد جاذبی است که با رطوبت موجود به‌صورت غیرقابل برگشت واکنش داده و ماده ای تشکیل می­‌شود که به‌راحتی با مواد اولیه پلیمری ترکیب شده و در محصول نهایی هیچ‌گونه کدری ایجاد نمی­‌کند.

کاربرد ariapolymer2180 در صنعت پلیمرکاربرد مستربچ رطوبت‌گیر در صنعت پلیمر

مزایای مستربچ رطوبت‌گیر

    مستربچ رطوبت‌گیر به‌عنوان عامل خشک‌کننده و جاذب آب، جهت حذف رطوبت در مواد خام پلیمری و بازیافتی از قبیل پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن (LDPE ،LLDPE و HDPE) در فرآیند تولید فیلم با روش دمشی یا بادی، فرآیند قالب‌گیری تزریقی و قالب‌گیری بادی کاربرد دارد. این مستربچ می‌تواند با مشکلات ناشی از رطوبت که در طول فرآیند تولید محصولات پلاستیکی ایجاد می‌شوند، مقابله کند. مزایای استفاده از مستربچ رطوبت‌گیر شامل کاهش و حذف نقص چشم ماهی و حباب، افزایش سرعت تولید، افزایش استحکام محصول، کاهش خوردگی اکسترودر و افزایش خواص مکانیکی می‌شود. همچنین حذف حباب­ در تولید کیسه­‌های زباله و نایلون، از بین بردن تخلخل و حفره­‌ها در تزریق و اکستروژن و حذف گاز در فرآیند تولید مواد پلیمری از جمله مزیت‌های استفاده از این مستربچ است. مستربچ رطوبت­‌گیر با انواع ادیتیوها و افزودنی­‌های پرمصرف مانند کمک فرآیند، آنتی اکسیدانت، پیگمنت­‌ها و…، قابلیت استفاده در صنایع بازیافت، لوازم‌التحریر، کیسه‌های زباله و نوار تیپ را دارد.

مستربچ رطوبت‌گیرصنعت تولید کیسه‌های زباله

    استفاده از مقادیر اندک مستربچ رطوبت‌گیر (0.5 تا 1.5 درصد)، یک راه آسان و مقرون به‌صرفه برای حذف رطوبت در تولید پلاستیک، نایلون، ورق­ و قطعات پلاستیکی پلیمری است که باعث صرفه‌جویی در انرژی، افزایش سرعت و ظرفیت تولید می‌شود. این مستربچ حاوی ماده خشک‌کننده با کیفیت بالا و بسیار ریز است که در عملکرد خود سازگاری بالایی دارد.

مستربچ رطوبت‌گیر شرکت آریا پلیمر پیشگام

Aria Add 2180: مستربچ رطوبت‌گیر (حباب‌گیر)

 

لطفاً برای خرید و کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد مستربچ رطوبت‌گیر تولیدی شرکت آریا پلیمر پیشگام، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ما از تأمین نیازهای شما بسیار خشنود خواهیم شد.