چسب بین لایه ای لوله های چندلایه

لوله های پلیمری علی رغم دارابودن نقاط قوت فراوان، دارای ضعف هایی نیز هستند، که استفاده از آن ها را در کاربرد های ویژه مهندسی محدود نموده است. امروزه تولیدکنندگان با طراحی لوله های چند لایه، با لایه فلزی سعی در استفاده همزمان از نقاط قوت پلیمر و فلز و همچنین پوشاندن ضعف های آن ها داشته اند. لوله های چند لایه پلیمر/فلز بدلیل دارابودن لایه فلزی در ساختار خود، خواصی همچون نفوذ ناپذیری در مقابل اکسیژن و  پایداری ابعادی بالایی دارند. حضور لایه پلیمری باعث وجود ویژگی هایی همچون طول عمر بالا، مقاومت شیمیایی، مقاومت به خوردگی، فرآیند پذیری آسان و … در این لوله ها می شود.

چسب بین لایه ای لوله های چندلایه

 

لوله های با ساختار چند لایه شامل پلی اتیلن و یا پلی اتیلن شبکه ای، به عنوان لایه بیرونی و لایه فلزی آلومینیوم یا استیل به عنوان لایه مرکزی، جایگاه ویژه ای در سیستم های لوله کشی دارند. این لوله ها با بهبود خواص گرمایی و مکانیکی، برای کاربردهای جدید که به دما و فشار بالا نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

چسب بین لایه ای لوله های چندلایه

لایه های پلیمر و فلز موجود در این ساختار، با یکدیگر ناسازگارند و چسبندگی ضعیفی به یکدیگر نشان می دهند. برای رفع این مشکل لازم است، از چسب های بین لایه ای برای ارتقاء چسبندگی و بهبود سازگاری بین لایه ها استفاده نمود.

 

چسب بین لایه ای لوله های چندلایهاین چسب ها با دارا بودن طبیعت و عاملیت دوگانه، قادر به برقراری اتصال و پیوند قوی بین لایه های پلی اولفینی (PE یا PEX) و فلزی ( Al یا استیل) هستند. بهبود چسبندگی لایه های مختلف با استفاده از چسب های بین لایه ای، امکان تولید لوله هایی با خواص مطلوب و بهینه را فراهم می آورد.

 

شرکت آریا پلیمر پیشگام تولید کننده چسب های بین لایه ای، به منظور استفاده در لوله های چندلایه پلیمر/ فلز جهت بهبود چسبندگی و ارتقا خواص آن ها، است.

 

چسب های بین لایه ای لوله های چند لایه شرکت آریا پلیمر پیشگام

 

Aria Adhesive 4105: چسب بین لایه ای لوله های پرفشار

Aria Adhesive 4107: چسب بین لایه ای لوله های PEX و PERT

Aria Adhesive 4109: چسب بین لایه ای مخصوص لوله های انتقال

Aria Adhesive 4407: چسب بین لایه ای لوله های چند لایه PP

 

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چسب های بین لایه ای لوله های چندلایه شرکت آریا پلیمر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ما از تامین نیازهای شما بسیار خوشنود خواهیم بود.