چسب بین لایه‌ای فیلم و بسته‌بندی

پلی پروپیلن و پلی اتیلن، به عنوان پرکاربردترین پلیمرهای مورد استفاده در صنعت بسته‌بندی، در عین دارا بودن مزایای منحصر به فرد، عملکرد ضعیفی در برابر نفوذ اکسیژن و … دارند. در نتیجه، در کاربردهای بسته بندی مواد غذایی کارایی مطلوبی نشان نمی‌دهند.

امروزه صنعت بسته‌بندی به منظور حفاظت بیشتر مواد غذایی در مقابل نفوذ اکسیژن و رطوبت و …، از ساختارهای چند لایه به عنوان فیلم‌های بسته بندی استفاده می‌کند. این فیلم ها با استفاده ی همزمان از پلیمرهای قطبی و غیر قطبی، در ساختارهای چند لایه، قابلیت محافظت از مواد غذایی در مدت زمان طولانی را، به دلیل توانایی جلوگیری از نفوذ اکسیژن و … دارند.

اما به دلیل ناسازگاری بین لایه‌های مختلف، چسبندگی ضعیفی بین آنها در فیلم های چند لایه وجود دارد. در حقیقت لایه‌های پلی الفین غیرقطبی به لایه های پلیمرهای قطبی اتصال ضعیفی دارند. با ایجاد سازگاری بین لایه‌های مختلف فیلم عملکردی مطلوب و کاملی خواهد داشت. برای رفع این مشکل نسل نوینی از چسب‌ها به عنوان چسب‌های بین لایه‌ای طراحی شده است.

چسب‌های بین لایه‌ای با دارا بودن عملکرد و عاملیتی دوگانه به منظور بهبود سازگاری و چسبندگی بین لایه‌های فیلم‌های قطبی مانند PP، PE و غیر قطبی مانند PA، EVOH و PET که در فرآیند کواکستروژن تهیه می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهبود چسبندگی بین لایه‌های مختلف توسط چسب‌های بین لایه‌ای، از طریق ایجاد پیوندهای شیمیایی با مواد قطبی و نیز برهمکنش‌های فیزیکی و نفوذ چسب در زنجیر های پلی الفینی رخ می‌دهد.

همچنین این محصولات با توجه به توضیحات ارائه شده قابل استفاده در لمینیت پلی اتیلن روی کاغذ، پارچه، فلزات و … می‌باشد و موجب افزایش چسبندگی محصول نهایی (سفره کاغذی، پوشک بچه، نوار بهداشتی و …) می‎‌شود.

فیلم کاغذی لمینیت شده

فیلم کاغذی لمینیت شده

 

چسب بین لایه‌ای مخصوص فیلم و بسته‌بندی شرکت آریا پلیمر پیشگام

 

Aria Adhesive 4148 : چسب بین لایه‌ای مخصوص فیلم و بسته بندی

Aria Adhesive 4150 : چسب بین لایه‌ای مخصوص فیلم و بسته بندی

Aria Couple 1196: چسب بین لایه‌ای مخصوص لمینیت روی کاغذ

 

لطفاً برای اطلاعات بیشتر درباره چسب بین لایه‌ای مخصوص فیلم و بسته‌بندی شرکت آریا پلیمر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ما از تأمین نیازهای شما بسیار خشنود خواهیم بود.