مستربچ کنترل کننده MFI

پلی‌پروپیلن‌ و پلی‌اتیلن‌ از جمله پلیمرهای پرمصرف در صنعت پلاستیک محسوب می‌شوند. این مواد به طور گسترده در فرآیند اکستروژن، کامپاندسازی، تولید قطعات تزریقی، الیاف و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین با توجه به اینکه سهم این مواد در سرانه پلاستیک مصرفی در جهان بسیار بالاست، در صنعت بازیافت نیز توجه بسیاری را به خود جلب نموده‌اند.

شاخص جریان مذاب یا MFI از جمله مهمترین خواص مورد توجه در فرآیند این مواد می‌باشد. هریک از  فرآیندهای موجود در صنعت پلاستیک به محدوده خاصی از شاخص جریان مذاب نیاز دارد و در صورت بهینه نبودن مقدار MFI، مشکلاتی از جمله شکست مذاب، پوسته پوسته شدن، ناپایداری ابعادی، اعوجاج و … در محصولات تولیدی به وجود می‌آید. عموما دستیابی به رنج MFI بهینه و ثابت، در پلیمریزاسیون مواد در راکتور، از نظر اقتصادی به صرفه نیست؛ در نتیجه نیاز به استفاده از افزودنی با قابلیت کنترل کنندگی MFI وجود دارد.

این مستربچ  با قابلیت کنترل MFI به رفع مشکلات موجود در این زمینه کمک می‌کند. این مستربچ بدون تغییر در شفافیت و ظاهر محصولات تولیدی، به تسهیل فرآیند پلیمر در صنایع مختلف کمک می‌کند.

 

 این مستربچ در ترکیب با پلی پروپیلن، به عنوان افزاینده MFI عمل کرده و با کاهش و یکنواخت نمودن وزن مولکولی پلیمر، ضمن افزایش MFI، به رفع ناپایداری‌های موجود در فرآیندهای ریسندگی الیاف، اکستروژن، تزریق و … کمک می‌کند. استفاده از این مستربچ در محصولات با پایه پروپیلن منجر به یکنواختی خواص، افزایش استحکام مذاب، کاهش shrinkage و warpage، حذف پدیده تورم دای، افزایش سرعت تولید و کاهش فشار و توان لازم جهت تولید قطعات تزریقی می‌شود.

علاوه بر این استفاده از مستربچ کنترل کننده MFI در محصولات با پایه پلی اتیلن، با ایجاد ساختار شبکه‌ای منجر به کاهش MFI پلیمر و افزایش استحکام آن می‌شود.

 

مستربچ‌ کنترل کننده MFI شرکت آریا پلیمر پیشگام

 

Aria Add 2440: مستربچ کنترل کننده MFI

 

لطفاً برای اطلاعات بیشتر درباره مستربچ کنترل کننده MFI شرکت آریا پلیمر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ما از تأمین نیازهای شما بسیار خشنود خواهیم بود.