چسب بین لایه ای فیلم و بسته بندی

پلی پروپیلن و پلی اتیلن، به عنوان پرکاربردترین پلیمرهای مورد استفاده در صنعت بسته بندی، در عین دارا بودن مزایای منحصر به فرد، عملکرد ضعیفی در برابر نفوذ اکسیژن و … دارند. درنتیجه، در کاربردهای بسته بندی مواد غذایی کارایی مطلوبی نشان نمی دهند.

امروزه صنعت بسته بندی به منظور حفاظت بیشتر مواد غذایی در مقابل نفوذ اکسیژن و رطوبت و …، از ساختارهای چند لایه به عنوان فیلم های بسته بندی استفاده می کند. این فیلم ها با استفاده ی همزمان از پلیمرهای قطبی و غیر قطبی، در ساختارهای چند لایه، قابلیت محافظت از مواد غذایی در مدت زمان طولانی را، به دلیل توانایی جلوگیری از نفوذ اکسیژن و … دارند.

اما به دلیل ناسازگاری بین لایه های مختلف، چسبندگی ضعیفی بین آن ها در فیلم های چند لایه وجود دارد. در حقیقت لایه های پلی الفین غیرقطبی به لایه های پلیمرهای قطبی اتصال ضعیفی دارند. با ایجاد سازگاری بین لایه های مختلف فیلم عملکردی مطلوب و کاملی خواهد داشت. برای رفع این مشکل نسل نوینی از چسب ها به عنوان چسب های بین لایه ای طراحی شده است

چسب های بین لایه ای با دارابودن عملکرد و عاملیتی دوگانه به منظور بهبود سازگاری و چسبندگی بین لایه های فیلم های قطبی مانند PP، PE و غیر قطبی مانند PA، EVOH و PET که در فرآیند کواکستروژن تهیه می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند. بهبود چسبندگی بین لایه های مختلف توسط چسب های بین لایه ای، از طریق ایجاد پیوندهای شیمیایی با مواد قطبی و نیز برهمکنش های فیزیکی و نفوذ چسب در زنجیر های پلی الفینی رخ می دهد.

چسب بین لایه ای مخصوص فیلم و بسته بندی شرکت آریا پلیمر پیشگام

 

Aria Adhesive 4100T218 : چسب بین لایه ای مخصوص فیلم و بسته بندی

Aria Adhesive 1196: چسب بین لایه ای مخصوص لمینیت روی کاغذ

 

لطفاً برای اطلاعات بیشتر درباره چسب بین لایه ای مخصوص فیلم و بسته بندی شرکت آریا پلیمر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ما از تأمین نیازهای شما بسیار خشنود خواهیم بود.